Przejdź do głównej zawartości

"Taka jestem i już!" Magdaleny Zawadzkiej na marcowym spotkaniu Klubu Dyskusji o Książce

Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi udało nam się porozmawiać na temat autobiografii Magdaleny Zawadzkiej "Taka jestem i już!". Tytuł poleciła Ewa Ciesielska, która również przygotowała krótkie wprowadzenie.

Książka sprowokowała dyskusję na temat celowości wydawania autobiografii przez sławne osoby. Zgodziliśmy się z poglądem, iż publikacje tego typu kierowane są głównie do fanów. I ta grupa odbiorców czerpie największą przyjemność z ich lektury.
W ksiązce Magdaleny Zawadzkiej spodobały się nam wspomnienia autorki z czasów jej dzieciństwa, młodości a potem szkoły aktorskiej. Wspaniałe są zdjęcia zamieszczone w publikacji. Zawodu doznają, za to osoby, które chciałyby w autobiografii poczytać o intymnych relacjach z mężem, plotkach z kręgu sceny aktorskiej, czy zwierzeniach na temat niewygodnych zdarzeń. Magdalena Zawadzka takich kwestii nie porusza. Można za to dowiedzieć się co myśli na temat kapeluszy, muzyki disco polo i Alasce. Zresztą podróże to wielka pasja Pani Magdaleny. Poświęca im w swojej książce sporo miejsca.
Tytuł polecamy szczególnie wszystkichm miłośnikom aktorki, jak również tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na jej temat.
Tematem kwietniowego spotkania Klubu Dyskusji o Książce będzie "Konopielka" Edwarda Redlińskiego. Zachęcamy do zapoznania się z tytułem i zapraszamy do dyskusji, która odbędzie się 24 kwietnia o godz. 18.00 w czytelni Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15.




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Z Janem Mencwelem śladem polskiej wody

Zacznijmy od tego, że listopad to raczej ponury miesiąc. Wyróżnia się brakiem słońca, niższą temperaturą, opadającymi liśćmi i... deszczem. Tylko zdaje się, że tego deszczu nawet kilka lat wstecz, w listopadzie, było zdecydowanie więcej. Świadczą o tym na przykład: kalosze, kupione dobre dziesięć lat temu - obecnie nie budzące użytkowego zainteresowania. To subiektywne spostrzeżenie bez udziału badań i analiz. Jeśli jednak temat wody jest wam bliski, a że być powinien - nie ma wątpliwości (ostatecznie w ponad 60% składamy się z wody) właściwe i zalecane wydaje się sięgnięcie po książkę Jana Mencwela “Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać".  Tytuł znalazł się na listopadowym forum członków Klubu Dyskusji o Książce i trzeba powiedzieć, że ucieszył czytelnicze gusta grupy. Jak zauważyli uczestnicy spotkania najnowsza publikacja Mencwela to rzecz znakomicie napisana. Jest tu miejsce na: zaskoczenie – czy wiedzieliście, że woda jest starsza od planety Ziemi?; niecodzi...

Zapraszamy na VII Gnieźnieński Turniej Książkożerców

Ci, którzy pochłaniają książki w ekspresowym tempiem I ci, którzy delektują się nimi powoli, niczym ostatnim kawałkiem najlepszego deseru. Po prostu książkożercy. Wiemy, że tu jesteście. I po raz kolejny mamy coś dla Was. Gdzieś tam czasem zerkniecie na listę zdobywców literackich nagród? Wiedziecie, gdzie znaleźć fantastyczne zwierzęta i nie tylko? Nawet wśród klasyków wielkiej literatury potraficie znaleźć coś, co żywo Was zainteresuje i zapadnie w pamięć, ale orientuje się się też, co słychać na współczesnym rynku książki? Świetnie się składa!  Jeśli chcecie spróbować swoich sił w czytelniczej rywalizacji (oczywiście w przyjaznej atmosferze!), zapraszamy na kolejny już w Gnieźnie Turniej Książkożerców. Konkurs będzie zwieńczeniem tegorocznego Festiwalu Literackiego Preteksty. Będzie też, a może i przede wszystkim, okazją do dobrej zabawy wśród innych książkolubów, w tym jeśli zechcecie, do zakulisowej, pozaturniejowej wymiany czytelniczych zachwytów i poleceń. Na tych, którzy wy...

Między zmyśleniem a wspomnieniem – oprowadzanie po tożsamości według Antonia Lobo Antunesa

Rok 2024 w Klubie Dyskusji o Książce zaczynamy od liczb. W marcu mija czternaście lat od momentu uformowania się stałego grona uczestników czytelniczych debat. To najstarszy klub działający przy Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. Żegnany rok śmiało możemy określić przynajmniej jednym “naj” - największą ilością uczestników na spotkaniach. Było ich średnio trzynastu, stu czterdziestu dwóch łącznie. Przygotowano i przeprowadzono jedenaście czytelniczych dyskusji, z jedenastoma bohaterkami - książkami. Dwa spotkania odbyły się w plenerze. Po kilkuletniej przerwie powrócił Gnieźnieński Turniej Książkożerców, tworzony przez członków KDoK. Było również coś dla miłośników dwóch kółek - rekreacyjny wyjazd do Dziekanowic.  W planach na ten rok – cudowne tytuły, o których członkowie KDoK mają zamiar porozmawiać. Wśród nich: “Chłopki”, opowiadania Edgara Alana Poego, “Świat bez kobiet” Agnieszki Graff, czy “Zostań ze mną” - niezwykle obiecujący debiut nigeryjskiej pisarki Ayòbámi Adébáyò....